Projekt włączenia społecznego z WL w finale REGIOSTARS 2023. Głosujemy!

Projekt Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, owoc współpracy  Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (PL) oraz Przykarpackiego Uniwersytetu Państwowego im. Wasyla Stefanyka (UA), został jednym z pięciu finalistów prestiżowego konkursu Regiostars organizowanego przez Komisję Europejską.

Inicjatywa „Niewidzialne dziedzictwo: wymiana i wdrażanie dobrych praktyk w dostępie osób niewidomych do zasobów kultury i ich udziale w życiu kulturalnym” należy do kategorii „Europa społeczna i inkluzywna” i występuje pod nazwą Invisible heritage. Jej misją było między innymi wykorzystanie nowoczesnej technologii do przygotowania adaptacji dotykowych muzealnych eksponatów.

Invisible heritage działa na rzecz równego dostępu do dziedzictwa kulturowego dla osób niewidomych i niedowidzących, mając na celu tworzenie możliwości uczestnictwa osób z niepełnosprawnością wzroku w życiu kulturalnym. Dzięki dostosowaniu zasobów kultury, edukacji oraz wymianie doświadczeń, projekt ten zmienia nasze dziedzictwo kulturowe w bardziej dostępne.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w wyniku publicznego głosowania, które rozpoczęło się 14 września i potrwa do 14 listopada. Natomiast już w dniu 16 listopada odbędzie się ceremonia REGIOSTARS i ogłoszenie zwycięzców w czeskiej Ostrawie.

Poprzez oddanie głosu na projekt Invisible heritage wspierasz misję tworzenia bardziej otwartej kultury

Można oddać głos na maksymalnie trzy projekty, zaznaczając pole obok opisu projektu. Każdy głos trzeba oddać na inny projekt, pamiętając o kliknięciu na koniec w niebieską ikonkę Submit my vote. Głosowanie krok po kroku:

  1. Odwiedź stronę konkursu Regiostars (link otwiera się w nowym oknie)
  2. Znajdź projekt Invisible heritage w kategorii A social and inclusive Europe.
  3. Kliknij przycisk Submit my vote i postępuj zgodnie z instrukcjami przesłanymi na podany adres mailowy.

Więcej o nominowanym do nagrody Regiostars 2023 projekcie „Niewidzialne dziedzictwo: wymiana i wdrażanie dobrych praktyk w dostępie osób niewidomych do zasobów kultury i ich udziale w życiu kulturalnym” (link otwiera się w nowym oknie).