Cyrkularność 6Ps jako narzędzie do oceny dojrzałości firmy w zakresie cyfryzacji i cyrkularności – bezpłatny webinar w ramach projektu ACTT4Cosmetics

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz pozostali partnerzy projektu ACTT4Cosmetics informują, że utworzone zostało Europejskie Obserwatorium Badawcze.

Europejskie Obserwatorium Badawcze ma na celu:

  • monitorowanie i dzielenie się innowacyjnymi trendami w cyfryzacji i zielonej transformacji;
  • organizację spotkań i warsztatów łączących interesariuszy poczwórnej helisy: przemysł, środowisko akademickie, rząd i społeczeństwo obywatelskie.

W najbliższy poniedziałek tj. 2-go grudnia o godzinie 16:00 odbędzie się pierwsze webinarium pt. „Obserwatorium ACTT4Cosmetics – Cyrkularność 6P: narzędzie służące do oceny dojrzałości firmy w zakresie cyfryzacji i cyrkularności”.

Firmy w każdym sektorze, w tym w branży kosmetycznej, stają obecnie przed strategicznym wyzwaniem przeprowadzenia transformacji cyfrowej. Cyfryzacja była dodatkową korzyścią, mogącą zapewnić przewagę nad konkurencją, a obecnie jest ona konieczna, aby utrzymać poziom efektywności i wydajności wystarczający do utrzymania się na rynku. Technologie cyfrowe w ramach paradygmatów Przemysłu 4.0 i Przemysłu 5.0 są także kluczowym wsparciem w realizacji zielonej i cyrkularnej transformacji, zważywszy na technologie śledzenia, analizę danych i sztuczną inteligencję. Branża kosmetyczna jest jednym z przykładów, gdzie rynek i interesariusze domagają się przejścia na zrównoważony rozwój i gospodarkę cyrkulacyjną. Cyrkularność 6P jest powszechnie uznawanym narzędziem oceniającym dojrzałość firm i wspierającym ich menadżerów w zrozumieniu ich obecnego poziomu cyfryzacji i cyrkularności. Jest to obowiązkowy krok w stronę zidentyfikowania bieżących potrzeb i najdogodniejszych przyszłych kroków. Podczas webinarium przedstawione zostaną funkcjonalności i korzyści cyrkularności.

Serdecznie zapraszamy do udziału i rejestracji poprzez stronę ACTT4Cosmetics.

Więcej informacji o projekcie uzyskać można w Biurze Projektów Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (adres mailowy do korespondencji bpm@up.lublin.pl)

 

Slogo UE, finansowanie, projektyfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub EISMEA. Unia Europejska ani EISMEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.