Innowacje są niezbędne dla rozwoju każdej firmy. To dzięki nim przedsiębiorstwo się rozwija, może się nazywać nowoczesnym i pozostaje konkurencyjne. Ale wdrażać innowacje w taki sposób, by przynosiły one spodziewane profity wcale nie jest łatwo. Do wprawienia procesów innowacyjnych w ruch, nadania im właściwego tempa i kierunku, konieczny jest dobry menadżer. To on pełni kluczową rolę w podnoszeniu innowacyjności firm.
Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest autorskim projektem szkoleniowo-doradczym PARP, który odpowiada na potrzebę wyposażenia kadry przedsiębiorstw – właścicieli i pracowników firm – w kompetencje potrzebne do sprawnego inicjowania i zarządzania innowacjami, w myśl zasady, że dobry menadżer, to kompetentny menadżer.
25 lipca br. ruszyła rekrutacja do IV edycji Akademii Menadżera Innowacji. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na wzroście poziomu innowacyjności w swoim przedsiębiorstwie oraz na przygotowaniu zespołu specjalistów gotowych do wdrażania i zarządzania innowacjami, czego efektem będzie zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy na rynku.
Program Akademii to połączenie szkoleń i doradztwa z zakresu kultury innowacyjności, strategii, struktury organizacyjnej, oceny potencjału i zasobów oraz zrozumienia procesów w firmie. Sześciomiesięczny cykl zjazdów prowadzonych przez wybitnych ekspertów, praktyków i mentorów łączy część wykładową z praktyką. Każde przedsiębiorstwo współpracuje z wybranym przez siebie doradcą i objęte jest badaniem stopnia innowacyjności firmy metodą Innovation Health Check, które pozwala określić obszary wymagające poprawy w zakresie innowacji.
Dzięki udziałowi w projekcie firmy będą w stanie zbudować profesjonalnie przygotowane zespoły pracowników odpowiedzialne za kreowanie, wdrażanie i zarządzanie innowacjami. Częścią udziału w AMI jest też opracowanie Planu Wdrożenia Zmiany w firmie, umożliwiającego przedsiębiorstwu wejście na ścieżkę innowacyjności.
Rekrutacja do IV edycji AMI potrwa do 9 września br. Wszystkie zajęcia merytoryczne odbędą się w formie zdalnej. Zjazd otwierający i zamykający program planowane są w formie stacjonarnej. Część doradcza ma formę mieszaną, może odbywać się stacjonarnie lub zdalnie, w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa.
Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w maksymalnej wysokości do 80% dla mikro, małych i średnich firm oraz do 50% dla dużych przedsiębiorstw. W części szkoleniowej projektu istnieje możliwość zamiany wniesionego wkładu prywatnego (opłaty) na wkład prywatny w formie kosztu wynagrodzeń uczestników projektu.
Szczegóły dotyczące IV edycji AMI znajdują się na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. (link otwiera się w nowym oknie)
AMI to najlepsza okazja na zdobycie nowych umiejętności. Udział w Akademii znacząco zwiększa szanse na wygraną w wyścigu z konkurencją. Potwierdzają to absolwenci trzech pierwszych edycji projektu, którzy dzięki AMI stali się sprawnymi, odnoszącymi sukcesy menadżerami innowacji.
Zapraszamy do udziału!