Biuro Programu „Niepodległa” i naukowcy z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają m.in. szkoły i instytucje kultury do korzystania z materiałów opracowanych w ramach projektu „Geograficzno-Politycznego Atlasu Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022”. To m.in. wykłady online, scenariusze lekcji i nowe mapy Polski z opisem najciekawszych zagadnień społecznych i geopolitycznych.
Na stronie atlas2022 można znaleźć m.in.:
- Scenariusze lekcji
- Informacje o wykładach online i spotkaniach naukowych
- Nowe mapy Polski z opisem najciekawszych zagadnień społecznych i geopolitycznych
- Geograficzno-Polityczny Atlas Polski w formie e-booka
Ponadto, w ciągu najbliższych dwóch lat, w różnych częściach Polski odbędą się specjalne lekcje pokazowe i szkolenia dla nauczycieli geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie z zakresu geografii politycznej. W 2022 roku zostanie zorganizowany także ogólnopolski konkurs na opracowanie scenariusza wycieczki geograficzno-politycznej po małej ojczyźnie. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
Szczegółowy opis projektu i publikowane materiały, które można bezpłatnie pobrać, są dostępne na stronie atlas2022.uw.edu.pl. Uzupełnieniem projektu jest profil Facebook, na którym co kilka dni pojawiają się nowe, ciekawe mapy i materiały.