W tym roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Z tej okazji Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk wspólnie z Wojewodą Lubelskim Lechem Sprawką, Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim oraz p.o. Dyrektora Filharmonii Lubelskiej Zuzanną Dziedzic podjęli się organizacji konkursu plastyczno-literackiego poświęconego temu wydarzeniu. Termin nadsyłania prac upływa 24 marca br.
Konkurs „Ślady Powstania Styczniowego – historia i pamięć” skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, a także nauczycieli jako opiekunów dydaktycznych. Głównym celem jest uświadomienie uczniom znaczenia Powstania Styczniowego oraz promowanie i kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego na terenie województwa lubelskiego.
Uczniowie mogą przesyłać prace do kategorii literackiej lub plastycznej o tematyce poświęconej miejscom, postaciom i motywom związanym z Powstaniem Styczniowym. W pierwszej kategorii zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza. Z kolei autorzy prac plastycznych mogą wykonać pracę w technice rysunkowej, malarskiej lub graficznej.
Prace wraz z wypełnionymi formularzami należy przesłać do 24 marca br. pod adres wybrany zgodnie z właściwością terytorialną (Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Białej Podlaskiej, Delegatura w Chełmie lub Delegatura w Zamościu).
Dodatkowych informacji w sprawie konkursu udziela Marcin Rybicki, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie:
- e-mail: marcin.rybicki@kuratorium.lublin.pl
- tel. 81 538 52 81
Regulamin konkursu „Ślady Powstania Styczniowego – historia i pamięć” (link otwiera się w nowym oknie)