Wiodącymi tematami posiedzenia plenarnego WRDS WL była Realizacja podwyżki wynagrodzeń wynikających z „ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych” w 2024 roku w województwie lubelskim. Konsekwencje wynikające z tej regulacji dla podmiotów leczniczych w pozostałych obszarach funkcjonowania oraz Sytuacja finansowa mediów publicznych, w tym Radia Lublin S.A. w likwidacji.
W dniu 28 czerwca br. Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego podjęła tematykę związaną z realizacją podwyżek wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia na podstawie ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Na podstawie dyskusji strony wypracowały stanowiska ww. temacie.
Rada przyjrzała się również sytuacji finansowej mediów publicznych, w tym Radia Lublin S.A. w likwidacji i jednogłośnie poparła stanowisko Związku Zawodowego Pracowników Radia Lublin S.A. w sprawie odblokowania wypłaty środków z abonamentu przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Decyzją WRDS WL temat został skierowany do prac Stałego Zespołu Roboczego ds. Gospodarki, Innowacji i Rozwoju Przedsiębiorczości WRDS WL celem dalszego procedowania.
Dokonane zostały również zmiany w składzie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego oraz w Stałych Zespołach Roboczych. Podziękowanie za pracę na rzecz WRDS WL w budowaniu owocnego dialogu społecznego przyjął Zdzisław Antoń – przedstawiciel strony samorządowej. Akt Powołania wręczono nowemu członkowi Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego – Panu Lechowi Sprawce.