23 października to dzień Święta Narodowego Węgier, ustanowionego na pamiątkę dwóch wydarzeń – rewolucji 1956 roku i końca reżimu komunistycznego w 1989 roku. Z tej okazji Ambasada Węgier w Polsce zorganizowała obchody, w których uczestniczył między innymi wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński. Województwo Lubelskie podczas wydarzenia reprezentowane było przez Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisława Szweda.
Z tej samej okazji w 9 października 2020 r. został odsłonięty w Lublinie Pomnik „Solidarności polsko-węgierskiej”. Monument znajduje się na skwerze przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W wydarzeniu zorganizowanym przez Centrum Spotkania Kultur wzięła udział Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Nadzwyczajna i Pełnomocna Węgier w RP. Podczas powstania węgierskiego Polacy przekazali Węgrom blisko 800 litrów krwi, ponad 700 kilogramów osocza, około 400 litrów suchego osocza i 16,5 tony środków krwiozastępczych.
W październiku 2021 odbyły się drugie z cyklu „Spotkań z kulturą węgierską”, w ramach których w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie pod mecenatem Komisji na rzecz Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej, zorganizowane zostały liczne spotkania, koncerty oraz pokaz cyklu filmów kinematografii węgierskiej.
Historia współpracy Województwa Lubelskiego z partnerami z Węgier sięga początków województw samorządowych w Polsce. W 2000 roku zawarta została umowa o współpracy z Komitatem Hajdú-Bihar, będąc pierwszą umową o współpracy podpisaną z zagranicznym regionem. W ostatnich latach Województwo realizowało dwa projekty w ramach programów INTERREG Europa i INTERREG Europa Środkowa z partnerami z Hajdú-Bihar. Oba projekty dotyczyły tworzenia klastrów oraz rozwijania gospodarki i przedsiębiorczości.
W dniach 29-30 czerwca 2021 roku w Lublinie odbyło się II Forum Regionów Trójmorza i Samorządowy Kongres Gospodarczy. Podczas wydarzenia podpisana została Deklaracja Lubelska o utworzeniu Sieci Gospodarczej Regionów Trójmorza – jest to projekt mający sprzyjać tworzeniu połączeń gospodarczy i zacieśnianiu współpracy podmiotów z państw Inicjatywy Trójmorza na poziomie samorządowym. Podpisał ją także Zoltán Pajna, przewodniczący Komitatu Hajdú-Bihar. Są plany przystąpienia do Sieci także innych regionów węgierskich.