Odkryj, jak międzynarodowa współpraca kształtuje przyszłość wsparcia zdrowia psychicznego!

W dniach 9-10 kwietnia 2024 roku, w Châlons-en-Champagne we Francji, odbyło się ostatnie spotkanie międzynarodowych partnerów projektu „ME-Health – Wsparcie zdrowia psychicznego młodzieży w dobie koronawirusa”.

Przedstawiciele z Austrii, Czech, Holandii, Francji i Polski połączyli swoje siły, aby podsumować postępy i wyznaczyć nowe kierunki w obszarze dbania o zdrowie psychiczne młodzieży. Spotkanie było pełne inspirujących prezentacji i praktycznych warsztatów.

Uczestnicy podzielili się doświadczeniami, które zebrali podczas realizacji projektu, w tym w ramach ostatniego szkolenia w Ostrawie w Czechach. Dyskusje koncentrowały się na strategiach wsparcia zdrowia psychicznego, przede wszystkim na wsparciu rówieśniczym w radzeniu sobie z lękiem i stresem, rozwijaniu inteligencji emocjonalnej oraz na metodach nauczania wspomaganego technologiami. Omówiono również najbardziej efektywne metody rozpowszechniania rezultatów projektu.

Podsumowaniem ponad dwuletniej współpracy jest podręcznik dobrych praktyk, który służy jako kompendium wiedzy na temat radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych zarówno dla szkół jak i rodziców. Podręcznik został opracowywany przy wsparciu wszystkich uczestników projektu, którzy reprezentują szkoły, stowarzyszenia rodziców oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

W ciągu ponad 2 lat przedstawiciele 5 krajów Europy współpracowali na rzecz poprawy zdrowia psychicznego młodzieży. Dzięki finansowaniu z Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS + możliwe było ukazanie znaczenia międzynarodowej współpracy w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla edukacji i zdrowia psychicznego.

do-pobraniaDO POBRANIA

Podręcznik dobrych praktyk ME-Health (link otwiera się w nowym oknie)

galeriaGALERIA