Zakończenie projektu SHAKER

Wraz z końcem marca 2023 r. zakończyła się realizacja projektu SHAKER współfinansowanego z programu Erasmus +.

Projekt SHAKER – Wsparcie atrakcyjności zawodów medycznych i opieki społecznej w regionach to międzynarodowe przedsięwzięcie z obszaru kształcenia zawodowego, zdrowia i opieki społecznej. Jego partnerami były: Kraj morawsko-śląski w Czechach (koordynator), Region Grand Est (Francja), Prowincja Gelderland (Holandia), Województwo Lubelskie oraz po 2 szkoły zawodowe z Holandii, Czech i Polski: Fundacja Regionalnego Centrum Szkoleniowego Rivor w Tiel, Stichting BVE Oost-Gelderland w Doetinchem, Stredni zdravotnicka skola a Vyssi odborna skola zdravotnicka z Ostrawy, Stredni skola prof. Zdenek Matejcka z Ostrawy-Poruba, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie i Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisława Liebharta w Lublinie.  

W trakcie ponad dwóch lat współpracy blisko 40 przedstawicieli instytucji partnerskich wzięło udział w działaniach projektu oraz wzbogaciło swoje kompetencje i doświadczenie. Pracownicy szkół zawodowych oraz lokalnych administracji zdobyli dodatkową wiedzę w obszarze zagranicznych systemów kształcenia, rynku pracy, promocji zawodów medycznych i opieki społecznej, wykorzystania narzędzi cyfrowych oraz umiejętności językowych.

W ramach przedsięwzięcia odbyły się: 4 spotkania koordynatorów projektu, 4 spotkania szkoleniowe, 4 wydarzenia upowszechniające rezultaty projektu w regionach partnerskich. Wymiernym efektem projektu SHAKER jest również wypracowany przez partnerów Przewodnik rekomendacji oraz dobrych praktyk. Dokument ten jest zbiorem wiedzy, wniosków i narzędzi mogących stanowić pomoc w promocji zawodów medycznych i opieki społecznej. Przewodnik jest dostępny dla szerokiej publiczności w wersji cyfrowej w pięciu językach: polskim, angielskim, czeskim, francuskim i holenderskim.

Bazując na pozytywnych doświadczeniach partnerzy projektu przygotowali i złożyli nowy projekt będący kontynuacją SHAKER’a oraz stanowiący krok dalej ku promocji i zwiększeniu atrakcyjności zawodów medycznych i społecznych. Głównym celem nowego przedsięwzięcia jest wsparcie transformacji cyfrowej w obszarze kształcenia zawodowego oraz rozwój umiejętności cyfrowych uczniów, nauczycieli i pracowników branży opiekuńczej. Ponadto projekt ma przyczyniać się do wprowadzania rozwiązań innowacyjnych do kształcenia zawodowego. W ramach przedsięwzięcia powstanie portal edukacyjny skupiający się na najnowszych rozwiązaniach cyfrowych istniejących w 3 krajach partnerstwa: Czechach, Holandii i Polsce.

do-pobraniaDO POBRANIA

Przewodnik rekomendacji oraz dobrych praktyk (link otwiera się w nowym oknie)

galeriaGALERIA