Jak wrócić na rynek pracy? Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie realizuje projekt kompleksowej rehabilitacji psychologicznej skierowany do osób zmagających się z problemami zdrowia psychicznego i potrzebujących wsparcia w powrocie do aktywności zawodowej. Uczestnicy będą mogli skorzystać m.in. z konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin, indywidualnych sesji psychoterapeutycznych, warsztatów radzenia sobie ze stresem, spotkają się także z doradcami zawodowymi.
– Nasz projekt został stworzony z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych, związanych z pracą lub jej brakiem. Z jednej strony chcemy dotrzeć do mieszkańców regionu, którzy są narażeni na opuszczenie rynku pracy z powodów zdrowotnych. Z drugiej zaś – do osób bezrobotnych, szczególnie potrzebujących wsparcia psychologicznego w odzyskiwaniu równowagi życiowej w obszarach społecznych i zawodowych – mówi dr n. med. Aleksandra Radoń, naczelna psycholog Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie.
Głównym celem projektu jest przywrócenie maksymalnie możliwej zdolności do aktywności zawodowej 200 dorosłym mieszkańcom województwa lubelskiego zmagających się z zaburzeniami psychicznymi afektywnymi, nerwicowymi oraz depresyjnymi.
– Fundusze Europejskie dla Lubelskiego to nie tylko ogromne inwestycje infrastrukturalne. To również i przede wszystkim wsparcie osób najsłabszych, wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym, doświadczających kryzysu w życiu osobistym. Projekt szpitala neuropsychiatrycznego skierowany jest do ludzi zmagających się z depresją czy innymi chorobami psychicznymi. Chcemy wesprzeć ich rozwój zawodowy i pomóc odnaleźć się na rynku pracy, a w tym dopomoże kompleksowa rehabilitacja psychologiczna – dodaje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
W ramach projektu uczestnicy otrzymają kompleksową pomoc na różnych poziomach. Planowane są konsultacje psychiatryczne, diagnostyka psychologiczna, psychoterapia indywidualna oraz kontrolne wizyty u specjalistów różnych innych dziedzin. Istotną częścią terapii będzie również wzmacnianie kompetencji społecznych i zawodowych, obejmujące m.in. trening redukcji stresu, warsztaty radzenia sobie z emocjami i z asertywnością oraz indywidualne doradztwo zawodowe.
– Ten projekt to realna szansa na zmianę życia wielu mieszkańców województwa lubelskiego. Zdrowie psychiczne jest fundamentem naszego dobrostanu i aktywności zawodowej. Dzięki kompleksowej rehabilitacji uczestnicy mają szansę na szybsze odzyskanie sił, wiary w siebie oraz łatwiejszego powrotu na rynek pracy – mówi Tomasz Berbeć, dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie.
Rekrutacja do projektu odbędzie się w dwóch edycjach:
- I edycja: 1 lutego – 30 kwietnia 2025 r.
- II edycja: 1 czerwca – 31 sierpnia 2025 r.
Dokumenty zgłoszeniowe można składać:
- osobiście w biurze projektu w Lublinie: ul. Abramowicka 2, I piętro, pok. 204 i 206, pon.–pt. 8:00–14:00
- lub przesłać pocztą z dopiskiem „DZIAŁ REALIZACJI PROJEKTÓW – PROGRAM KOMPLEKSOWEJ REHABILITACJI PSYCHOLOGICZNEJ”.
Więcej informacji dotyczących projektu można uzyskać:
- pod nr tel. 81 72 86 371, 81 72 86 416
- wysyłając wiadomość e-mail: projekty@snzoz.lublin.pl
- lub osobiście w siedzibie biura: ul. Abramowicka 2, 20-442 Lublin, I piętro, pok. 204 i pok. 206.
Projekt „Wypracowanie i wdrożenie programu kompleksowej rehabilitacji psychologicznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi, depresyjnymi i nerwicowymi” realizowany jest dzięki wsparciu udzielonemu z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.5 Ochrona środowiska pracy.
DO POBRANIA
Profesjonalna i kompleksowa rehabilitacja pracowników narażonych na opuszczenie rynku pracy i osób bezrobotnych z teren województwa lubelskiego – ulotka (link otwiera się w nowym oknie)
Profesjonalna i kompleksowa rehabilitacja pracowników narażonych na opuszczenie rynku pracy i osób bezrobotnych z teren województwa lubelskiego – plakat (link otwiera się w nowym oknie)