Logotyp naturalnie lubelskie

 

Województwo Lubelskie realizuje obecnie kilka akcji z zakresu edukacji ekologicznej, koordynowanych przez Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych. Kwestie, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę, to potencjał i znaczenie przyrody województwa lubelskiego. Projekty realizowane są pod wiele mówiącym hasłem NATURALNIE LUBELSKIE, które spaja trzy kampanie realizowane wcześniej osobno:

  1. Lubelskie wspólnie dla pszczół (link otwiera się w nowym oknie)
  2. Lubelskie dla środowiska 
  3. Lubelskie spotkania z przyrodą.

Pod hasłem NATURALNIE LUBELSKIE mieszczą się zadania na rzecz promocji zlokalizowanych w Lubelskiem:

Poprzez liczne projekty edukacyjne chcemy:

  • wypromować mnogość i różnorodność przyrodniczą tych miejsc,
  • zarazić fascynacją przyrodniczą tak mieszkańców regionu, jak i turystów.

To także działania edukacyjno-informacyjne związane z najistotniejszymi kwestiami z zakresu ochrony środowiska. Za pośrednictwem kampanii chcemy: 

  • uwrażliwić społeczeństwo na tematy związane np. ze smogiem, azbestem, odpadami,
  • promować racjonalne korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Zadania te wpisują się w założenia cyklicznie aktualizowanego PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO. Głównym jego celem jest zarówno dążenie do poprawy stanu środowiska w województwie, ograniczenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń, jak też ochrona oraz rozwój walorów środowiska, a także racjonalne gospodarowanie jego zasobami.

Stałymi elementami kampanii są:

Informacje na temat otwartych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych można uzyskać w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL w Lublinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3, pok. 4.402, 4.403 i 4.417 oraz pod numerami telefonów: (81) 44 16 723, 44 16 764, 44 16 769.

Informacje o aktualnych konkursach są publikowane w zakładce „Konkursy dla organizacji pozarządowych” (link otwiera się w nowej karcie).