ZasadźMY 550 drzew!
Otwarty konkurs ofert pt. „ZasadźMY 550 drzew!” to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych działających w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zadanie zostało określone w „Programie współpracy Samorządu Województwa Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024”. (link otwiera się w nowym oknie)
Głównym celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie projektów nasadzeń co najmniej 550. drzew w roku obchodów 550-lecia Województwa Lubelskiego. Realizacja konkursowych zadań ma przyczynić się do zwiększenia ilości rodzimych gatunków drzew, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków miododajnych, na terenach publicznych, jak również zwiększenia świadomości mieszkańców województwa lubelskiego na temat znaczenia drzew w przyrodzie i środowisku człowieka, zaktywizowania ich do działań na rzecz zazieleniania miast. Docelowym efektem konkursu ma być poprawa jakości powietrza, ograniczenie odpływu wody deszczowej i udzielanie schronienia dzikim zwierzętom, jak również zwiększenie bazy pożytkowej dla pszczół i innych owadów zapylających na terenie województwa lubelskiego.
Ważniejsze informacje o projekcie:
- Termin składania ofert: do 20 sierpnia 2024 r. do godz. 15:30.
- Termin realizacji projektów: od 17 września 2024 r. do 15 listopada 2024 r.
- Miejsce składania ofert w wersji papierowej: Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
- Miejsce składania ofert w wersji elektronicznej: witkac.pl
- Kwota przeznaczona na dotacje: 130 000 zł
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu „ZasadźMY 550 drzew!” oraz dokumenty, w tym uchwała i ogłoszenie są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej po ogłoszeniu konkursu (link otwiera się w nowym oknie)
Informacje na ten temat można również uzyskać w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL w Lublinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3, pok. 4.417 oraz pod numerami telefonu (81) 44 16 764, 44 16 769.
Lubelskie dla pszczelarzy
Otwarty konkurs ofert pt. „Lubelskie dla pszczelarzy” to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych działających w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zadanie zostało określone w „Programie współpracy Samorządu Województwa Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024”.
Głównym celem konkursu jest wyłonienie wykonawców, którzy w sposób profesjonalny dokonają zakupu węzy pszczelej i rozprowadzą ją wśród pszczelarzy posiadających zarejestrowane pasieki na terenie województwa lubelskiego.
Węza pszczela jest unikalnym dla pszczół szablonem z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego, który pomaga pszczołom łatwiej odbudować komórki pszczele i zapewnić czystość w ulu. Wymiana plastrów gniazdowych pozwala na znaczne ograniczenie nagromadzania się patogenów, wzmacnia prawidłowe funkcjonowanie rodziny pszczelej, a także zwiększa jakość pszczół. Jest to jeden z elementów dbałości o dziedzictwo przyrodnicze wpisane do realizowanej w województwie lubelskim kampanii informacyjno-edukacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.
Ważniejsze informacje o projekcie:
- Termin składania ofert: 26 stycznia 2024 r.
- Termin realizacji zadania: do 30 czerwca 2024 r.
- Miejsce składania ofert: ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
- Kwota przeznaczona na dotacje: 500 000 zł
Szczegóły konkursu pt. „Węza dla lubelskich pszczół”, w tym uchwała i ogłoszenie, są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. (link otwiera się w nowym oknie)
Informacje na ten temat można również uzyskać w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL w Lublinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3, pok. 4.402 i 4.403 oraz pod numerami telefonów: (81) 44 16 723 i 44 16 764.
Lubelskie wspiera OSP
Otwarty konkurs ofert pt. „Lubelskie wspiera OSP” to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych działających w obszarze bezpieczeństwa publicznego. Zadanie zostało określone w „Programie współpracy Samorządu Województwa Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024”.
Głównym celem konkursu jest utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego na terenie województwa lubelskiego poprzez zwiększenie potencjału ratowniczego oraz poprawę możliwości funkcjonowania jednostek ochotniczych straży pożarnych w województwie.
Konkurs jest kontynuacją dotychczasowych działań Samorządu Województwa Lubelskiego wspierających ochotnicze straże pożarne. Jednym z ostatnich działań Samorządu Województwa było przekazanie do jednostek OSP i PSP blisko 107,5 mln zł z funduszy unijnych przeznaczonych na zakup quadów z przyczepami. Inwestycja była realizowana w ramach Działania „Bezpieczeństwo ekologiczne”, a jej całkowita wartość wyniosła ponad 130,5 mln zł. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. „Quady z przyczepami z Funduszy Europejskich posłużą strażakom” (link otwiera się w nowej karcie).
Ważniejsze informacje o projekcie:
- Termin składania ofert: 26 stycznia 2024 r.
- Termin realizacji zadania: do 30 września 2024 r.
- Miejsce składania ofert: ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
- Kwota przeznaczona na dotacje: 6 000 000 zł
DO POBRANIA
Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UMWL (linki poniżej) dostępne są:
Uchwała i treść ogłoszenia dotyczące konkursu pt. Lubelskie wspiera OSP (link otwiera się w nowym oknie)
Wyniki konkursu, wzór sprawozdania i logo Województwa Lubelskiego z informacją o dofinansowaniu lub sfinansowaniu zadania publicznego (link otwiera się w nowym oknie)
Informacje na ten temat można również uzyskać w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL w Lublinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3, pok. 4.402 oraz pod numerem telefonu (81) 44 16 723.
Plenery edukacyjne
Otwarty konkurs ofert pt. „Plenery edukacyjne” to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych działających w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zadanie zostało określone w „Programie współpracy Samorządu Województwa Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024”.
Głównym celem konkursu jest plenerowa edukacja ekologiczna młodych mieszkańców województwa lubelskiego. Uczestnicząc w zajęciach na świeżym powietrzu, dzieci mają zdobywać wiedzę na temat bogactwa przyrodniczego regionu lubelskiego, poznawać je w praktyce oraz uczyć się, jak możemy je chronić. Zadanie ma służyć także kształtowaniu w dzieciach odpowiednich postaw wobec szans i zagrożeń współczesnego środowiska naturalnego.
Ważniejsze informacje o projekcie:
- Termin składania ofert: do 10 maja 2024 r. do godziny 15:30
- Termin realizacji zajęć: od 17 czerwca 2024 r. do 29 września 2024 r.
- Miejsce składania ofert w wersji papierowej: Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
- Miejsce składania ofert w wersji elektronicznej: witkac.pl
- Kwota przeznaczona na dotacje: 400 000 zł
Szczegółowe informacje dotyczące „Plenerów edukacyjnych 2024” oraz dokumenty, w tym uchwała i ogłoszenie zostały udostępnione na stronie Biuletynu Informacji Publicznej po ogłoszeniu konkursu (link otwiera się w nowym oknie)
Informacje na ten temat można również uzyskać w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL w Lublinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3, pok. 4.403 oraz pod numerem telefonu (81) 44 16 764.